Dieta na poslední chvíli

13. ledna 2010 v 12:00 | Michaela Balarinová
Taky jste podcenila zimu a teď máte problém nasoukat se do plavek? Vyzkoušejte dietu "last minute", která vás zachrání!
Na začátek pro vás máme skvělou zprávu: jestli chcete zhubnout, zapomeňte na přísné omezování, při kterém byste umírala hlady. Podle odborníků je totiž právě vynechávání potravin zaručenou cestou do pekla. Například lidé, kteří nesnídají a jedí méně často během dne, dosahují vyšší váhy než ti, kteří si denně dopřejí čtyři až pět jídel.
Jak je to možné? Jejich metabolismus nefunguje tak, jak má - jakmile po dlouhé pauze dostane jídlo, kalorie z něj si začne ihned ukládat. Lidé, kteří dlouho hladověli, se navíc následně více přejídají a s vidinou pořádného žvance si vybírají kaloričtější potraviny.
Důležité tak je správně nastartovat spalování a dostat chutě pod kontrolu. Přesně k tomu vám pomohou šťavnaté letní diety, z nichž jsem jednu otestovala na vlastní kůži.

Pampelišky a grep z New Yorku

V jídle se nikdy nenechám omezovat. Jenže právě proto si častěji balím na dovolenou oteplovačky místo plavek… Tohle všechno by teď ale měla změnit pampelišková a grepová dieta, která právě letí v New Yorku.
Postup je jednoduchý: před každým jídlem sníst půlku grepu a po jídle vypít šálek pampeliškového čaje. To nezní špatně, takže jsem se s vidinou písčité pláže pustila do boje s nadbytečnými kilogramy.
Jak to funguje? Grepová šťáva podporuje spalování tuků, obsahuje málo kalorií a podle nedávného výzkumu vysoká kyselost grepů způsobuje, že játra z jídla absorbují méně tuku.
Není tedy divu, že grepy byly na výsluní diet už v Hollywoodu 30. let minulého století. V New Yorku k tomu přidali pampeliškový čaj a nový hit mezi dietami byl na světě.
Pampeliška je totiž díky močopudným účinkům oblíbená hlavně mezi modelkami, které se těsně před přehlídkou chtějí zbavit každého nadbytečného mililitru vody. Kromě toho podporuje zažívání a pomáhá proti nadýmání.
Tahle kombinace mi pomohla zrychlit metabolismus, dokonce ani v porcích jídla jsem se nijak zvlášť neomezovala. Naopak, snědla jsem vždycky tolik, abych vydržela nejíst do dalšího jídla a zbytečně se neládovala čokoládovými tyčinkami z automatu.
Po sedm dnů jsem vyškrtla alkohol, vypila průměrně tři litry vody a kávu omezila jen na jeden

šálek denně. Pampeliškový čaj po každém jídle mi tak nakonec přišel docela vhod. To, že jsem se nemusela vzdát žádného jídla, na které jsem zrovna měla chuť, ve mně zanechalo silný dojem. Dokonce tak silný, že zvítězil i nad zpočátku natrpklou chutí pampeliškového čaje.
Ačkoli kyselé grepy nejsou mým nejoblíbenějším ovocem, zhubla jsem dvě kila během sedmi dnů. Také má pokožka je díky detoxikačním účinkům pampeliškového čaje zářivější a celkově pevnější.


Zdroj:elle.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama